Zaslúžite si hojnosť

Zaslúžite si hojnosť!

Najčastejšie obmedzujúce presvedčenia, ktoré hojnosť blokujú – veríte im tiež?

Opäť reagujem na „dopyt“ mojich klientov. 🙂 V ostatnom čase čistím u svojich klientov rôzne bloky na prosperitu, a hojnosť všeobecne. Je to samozrejme aj odraz aktuálnej situácie u nás.

Pýtate sa ma tiež, ako si môžete hojnosť pritiahnuť sami a odblokovať svoje staré zaužívané presvedčenia, ako napríklad, že peniaze sú zlé, alebo že kazia charakter, a mnohé ďalšie.

Existuje mnoho postupov, ako si viete pomôcť aj sami – bez pomoci čistenia, či už SRT, regresie, alebo iného. Tak isto, ako si nejaké presvedčenie vytvoríme, alebo ho prijmeme, tak isto sa ho vieme aj zbaviť. Veľa z týchto postupov opisujem jednotlivým klientov počas terapií. Dnes ich tu zosumarizujem pre vás všetkých, ktorí chcete na sebe pracovať. 🙂

No ešte kým si o nich povieme – jedna dobrá správa! Pripravujem na túto tému aj meditáciu. V nej vás prevediem postupom, ako sa zbaviť starých obmedzujúcich presvedčení, či postojov a nahradiť ich pozitívnymi. Pomôže vám napojiť sa na nekonečnú hojnosť a rozprúdiť vašu prosperitu. Meditácia Hojnosť je už teraz dostupná na mojej stránke.

Hojnosť – ako ju pritiahnuť?

Hojnosť začína v našej hlave. Ak chcete k sebe pritiahnuť hojnosť, potrebujete v prvom rade zmeniť svoje myslenie. Zmeniť svoje nastavenia – aj vo svojej mysli, ale aj vo svojom slovníku – teda to, čo hovoríte nahlas.

Zamyslite sa na chvíľu. Ako rozmýšľate a hovoríte o peniazoch a hojnosti najčastejšie? Ako napríklad reagujete na šeky a faktúry? Ako vnímate a reagujete na platby, ktoré vám odchádzajú z účtov?

Ja sa vždy poďakujem. Sebe aj „Vesmíru“ – za to, že som schopná toto všetko zaplatiť. Za to, že mám prácu a aj vďaka nej mám na účte peniaze a môžem si dovoliť zaplatiť všetky tieto výdavky. Keď som sa v minulosti ocitla v tiesni – vždy sa mi dajako podarilo vymotať sa z toho. Pretože držím v sebe neochvejnú vieru, že na všetko, čo vo svojom živote potrebujem, budem mať prostriedky.

Vďačnosť a žehnanie tomu, čo už máte

Zaslúžite si hojnosťPoďakujte sa za všetko, čo už máte. Vďačnosť je veľmi silná energia, ktorá sa prirodzene znásobuje. Môžete si urobiť zoznam vecí, za ktoré ste vďační. Mne to vždy pomohlo uvedomiť si, že nie som na tom až tak zle. 🙂 Vesmír miluje vďačnosť a rád vám ju oplatí späť. Preto s láskou žehnám všetkému, čo vo svojom živote mám – za peniaze, ktoré už mám, za bývanie, za prácu, za auto, za jedlo v chladničke.

Afirmácie

Vytvárajte si afirmácie, ktoré vám pomôžu hojnosť vo vašom živote rozprúdiť. Ako sa tvoria afirmácie, opisujem vo svojom ebooku 4 zaručené metódy, ako si do svojho života pritiahnete svoju vysnenú realitu, ktorý si môže stiahnuť zadarmo na mojich stránkach.

Zopár vám ich napíšem aj priamo tu, môžete sa nimi inšpirovať:

Som otvorená a slobodne prijímam všetko dobro.
S vďakou žehnám peniazom, ktoré mám.
Prijímam teraz nevyčerpateľnú hojnosť nekonečného Vesmíru.
Môj príjem neustále rastie.
Peniaze ku mne prichádzajú často a ľahko.
Všetko, čoho sa dotknem, prináša úspech.

Otváranie sa hojnosti

Zaslúžite si hojnosťKaždý deň, aspoň raz, rozpažte ruky a povedzte si pre seba: „Otváram sa neobmedzenej Božskej hojnosti. Som otvorená neobmedzenej hojnosti a s láskou ju prijímam. Som otvorená a ochotná prijímať.“ Nemusíte to hovoriť doslova. Pokojne si výrok prispôsobte a upravte podľa vlastného cítenia – podľa vlastnej potreby. Podstatné je, že s ním budete súznieť a že toto cvičenie urobíte. Predstavujte si prúd tejto hojnosti, a skutočne sa mu vo svojom vnútri otvorte. Zaberie to asi dve – tri minútky denne.

Ja to robievam ráno, ešte kým som v posteli. Poďakujem sa za krásny nový deň a aj za to, že sa cítim lepšie a lepšie. Potom rozpažím ruky a ešte so zatvorenými očami si poviem pre seba, že sa otváram Božskej neobmedzenej hojnosti a že ju s láskou prijímam. Funguje to priam zázračne.

Kedy vám peniaze naposledy urobili radosť?

Čím viac pozitívnych energií v súvislosti s peniazmi a hojnosťou budete vysielať, tým viac sa vám ich aj bude vracať. Skúste sa rozpamätať, kedy vám peniaze – alebo hojnosť, naposledy urobili radosť? Čo ste si kúpili, zaobstarali? Z čoho ste sa naposledy veľmi tešili?

Rozpamätajte sa na svoje vtedajšie emócie a vysielajte ich do Vesmíru čo najčastejšie. Moja blízka priateľka, vždy keď si kúpi niečo nové, či už na seba, alebo do bytu – teší sa ako malé dieťa. Chodí okolo toho – vystaví si to doma na viditeľné miesto a doslova to až pusinkuje. Vesmír miluje gestá – čím viac emócií do toho dáte, tým skôr sa vám to začne vracať. Mimochodom, bežne nakupuje tak, že si svoju vysnívanú vec predstaví, a povie si, koľko je ochotná za ňu zaplatiť. A potom sa na ňu teší. Je až šokujúce, čo všetko už nakúpila v zľave 🙂 a pritom výbornej kvalite. Inšpirovala som sa ňou a robím to podobne.

 

Čistenie obmedzujúcich presvedčení

Zo začiatku, keď som s cvičením „Otvárať sa hojnosti“, ktoré opisujem vyššie, začínala, po pár dňoch som začala cítiť, že niečo „nesedí“ – neviem to lepšie vysvetliť. Proste som cítila, že tomu neverím. Skúmala som to hlbšie a zistila som, že ja vlastne neverím, že existuje nekonečný Zdroj. Potrebovala som sa teda tohto obmedzujúceho presvedčenia zbaviť.

Obmedzenia, ktoré hojnosť blokujú, sme si veľakrát vytvorili sami, alebo sme ich prevzali od našich predkov, rodičov, učiteľov či iných autorít. A preto sa ich aj vieme zbaviť! Je to veľmi jednoduchý spôsob. Proste sa zriekneme takéhoto obmedzujúceho presvedčenia. Nedávno som napísala článok, v ktorom opisujem presný postup, ako to urobiť. Volá sa Sebadeštrukčný program a ako sa ho zbaviť. Môžete si postupovať podľa postupu v ňom.

Najčastejšie obmedzujúce presvedčenia

Prikladám zoznam najčastejších obmedzujúcich presvedčení, s ktorými som sa stretla pri terapiách. Prejdite si nasledujúce výroky a skúmajte, či s nimi súzniete, alebo nie.

Ak nie, je všetko v poriadku. 🙂 No ak tam pocítite, že áno – s týmto výrokom súzniete a nejakým spôsobom sa vás dotýka, zbavte sa ho. Zrieknite sa ho.

Peniaze sú zlé.
Peniaze kazia charakter.
Peniaze majú len zlodeji a gauneri, nikdy nie poctiví ľudia.
Ľuďom z peňazí „hrabe“.
Len zlí ľudia majú peniaze. Bohatí ľudia sú zlí / bez charakteru.
Na chleba sa ťažko robí.
Peniaze nerastú na stromoch / nepadajú z neba.
Vo svojej práci nikdy nezarobím dostatok.
Peniaze sú nečisté / špinavé.
Nie som dosť dobrý/ dobrá, aby som zarobil/a dostatok peňazí.

Ak s niektorým z týchto výrokov (alebo podobným) súzniete, zrieknite sa ho. Úplne jednoducho, len vyslovte pre seba – alebo nahlas: „Zriekam sa presvedčenia, že….. (doplňte si).“

Zrieknite sa tiež potreby, prečo ste toto presvedčenie potrebovali prijať. Opäť jednoduchou vetou: „Zriekam sa všetkých svojich potrieb, veriť tomu, že… Zriekam sa potreby veriť, že….“

Zaslúžite si hojnosťMožno ste tieto, alebo podobné presvedčenia, často počuli u vás doma, či vo svojom blízkom okolí. Ak áno – od koho? Môžete si dotyčnú osobu predstaviť pred sebou a jednoducho jej dané presvedčenie vrátiť so slovami, že toto je jej postoj a že vy ho neprijímate.

Môžete mať tiež presvedčenie, že si peniaze nezaslúžite, lebo ste napríklad doma, a teda nezarábate.
Podobné presvedčenie mala jedna moja klientka. V ich rodine nebol žiaden problém – blok v príjme, v toku peňazí. Ju blokovalo „iba“ presvedčenie, že si peniaze nezaslúži, pretože je doma (na materskej dovolenke) a teda „nepracuje“ (i keď v skutočnosti materská dovolenka určite nie je dovolenka 🙂 ). Výsledkom toho bolo, že peniaze k nim síce prúdili, ale ako prišli, tak aj odišli. Buď sa stala nejaká nehoda a museli znova zaplatiť za tú istú vec, alebo sa niečo rozbilo a museli to kúpiť nové, či zmeškali výhodný nákup a nakúpili tovar po akcii za viac peňazí. Riešením u tejto mojej klientky bolo zrieknuť sa (a bolo to nutné opakovane, keďže išlo o „silný zvyk“) tohto presvedčenia.

Keď sa nesprávneho presvedčenia zbavíte, na záver nahraďte staré, negatívne presvedčenie, novým – pozitívnym. Napríklad niektorou zo spomínaných afirmácií.

Môžete cítiť tiež, že nemáte ochotu prijímať – alebo veriť tomu, že peniaze sú dobré a že ich tu je dostatok pre každého. Vtedy je potrebné zrieknuť sa aj vlastnej neochoty. Nahraďte neochotu opäť pozitívnym výrokom, napríklad niečím v tomto zmysle:

Som ochotný/á prijímať.
Som ochotný/á veriť, že peniaze sú tú pre každého.

Opakujte tieto postupy dovtedy, kým budete cítiť, že negatívne presvedčenie vo vás pretrváva. Alebo si ho urobte vždy, keď v sebe odhalíte ďalšie negatívne presvedčenie. Tak isto to robím i ja 🙂 – aj mne sa ešte stáva, že nájdem negatívne presvedčenie a teda s ním potrebujem pracovať.

Priťahujte hojnosť k sebe spomínanými cvičeniami čo najčastejšie a uvidíte, že čoskoro sa hojnosť začne manifestovať aj vo vašom reálnom živote. Môžete tiež použiť moju vedenú meditáciu Hojnosť, kde vás celým týmto postupom prevediem.

S láskou,
Katka

PS: Nezabudnite, že tvorím pre vás. 🙂 Ak máte nejaký tip na tému, o ktorej by ste si radi niečo prečítali, pošlite mi ju mailom na katka@regresky.sk alebo cez správu na facebooku či instagrame.

 

 

Scroll to top