podakovanie

„Niet za čo“ Odpovedáte takto aj vy na poďakovanie?

VIETE, ČO TO O VÁS PREZRÁDZA TÁTO JEDNODUCHÁ VETA?

K tomuto príspevku ma opäť inšpirovala prax. 🙂

Prednedávnom som robila SRT terapiu klientke, ktorá nedokáže prijímať. Mala veľmi silno zablokované prijímanie v podstate čohokoľvek. Nedokázala prijať nielen fyzické dary, ale dokonca nedokázala prijať ani len poďakovanie či pochvalu, aj keď si ju právom zaslúžila. Pri jej čistení som si uvedomila, že podobný problém majú viacerí. A tak by som naň rada dnes upozornila.

Ako to máte vy s prijímaním? Ako odpovedáte na poďakovanie? Dokážete prijať napríklad pochvalu? Ako odpovedáte, ak pre niekoho niečo urobíte a on vám poďakuje? V našom slovenskom jazyku je zaužívané odpovedať „Niet za čo“. Zrejme aj vy (niekedy) takto odpovedáte.

Čo vysielate, to sa vám aj vracia

V prvom rade si potrebujete uvedomiť, že všetko, čo vysielate, má svoju energiu. A ak hovorím všetko, myslím tým ozaj všetko. Aj to, čo vykonáte, aj to, čo si len pomyslíte. Slová majú silnú energiu, je to už aj vedecky dokázané. Slová dokážu formovať našu realitu. A je úplne jedno, či si ich iba pomyslíte, alebo ich vyslovíte nahlas.

Čokoľvek, čo povieme, alebo si len pomyslíme, má svoju energiu. Čo vysielame, to sa nám potom aj vráti. Preto je dôležité vysielať pozitívnu energiu. A teda aj pozitívne myslieť a hovoriť. Ak budeme vysielať pozitívne emócie, budeme ich potom aj priťahovať. Tento vesmírny zákon platí aj pre slová, ktoré vyslovujeme.

Zákon o rovnosti energií

Ďalší vesmírny zákon hovorí o tom, že energie majú byť vyrovnané. To znamená, že ak prijímate, musíte aj dávať. No funguje to aj opačne. Ak dávate, potrebujete aj prijímať. Už som sa stretla vo svojej praxi s dušami, ktoré prišli hlavne pre to, že sa nenaučili prijímať. Tak to je aj s mojou vyššie spomínanou klientkou. Tieto duše si vyberajú špeciálne lekcie na to, aby sa naučili prijímať. A opakujú sa im v živote dovtedy, kým sa prijímať nenaučia.

Ako som už povedala, náš – slovenský jazyk k tomuto zákonu nie je veľmi chápavý 🙁 . Na poďakovanie odpovedáme „Nemáš za čo“. A to ešte veľa krát s úsmevom. Doslova sa ideme rozdať. Ale prečo by nemalo „byť za čo“? Veď ak nám niekto poďakuje, zrejme preto, že sme pre neho urobili niečo, čo si on váži, cení, čím sme mu pomohli. Prečo teda neprijímame ani jednoduché ďakujem?

Pravdepodobné je, že my celkovo, celý náš národ, radšej dávame, ako prijímame. Asi preto sa rokmi a generáciami na poďakovanie vytvorila odpoveď „Niet za čo“.

Čo však týmto spojením vysielame do vesmíru? Hovoríme tým, že neprijímame nič, čo nám vesmír posiela. Ani len poďakovanie. A ak to, čo je nám posielané, stále dookola neprijímame, načo by nám vesmír posielal ďalšie „dary“? Veď my ich vlastne nechceme. Veď opakovane hovoríme, že si nič nezaslúžime (niet za čo). Že sme v podstate nič neurobili, že si ani len pochvalu nezaslúžime. Že chceme iba slúžiť a nič za to nechceme. A že tento stav, keď nič nepotrebujeme a ani poďakovanie si nezaslúžime, nás robí šťastnými.

A čo je ešte horšie, reálne tým dávame najavo, že si nevážime samých seba.

Že nedokážeme oceniť našu prácu, náš čas a energiu, ktorú sme dali do toho, aby sme niekomu pomohli. Týmto všetkým, celým naším ja, vysielame do vesmíru „Nemám sa rád. Nič si nezaslúžim. Nechcem nič.“.

A potom sa čudujeme, prečo sa nám nedarí. Že sa snažíme, sme milí, chováme sa slušne a často ostaneme s prázdnymi rukami.

Napríklad v angličtine, v doslovnom preklade, znie odpoveď na poďakovanie „Si vítaný“.

Preto, ak vám niekto poďakuje, odpovedajte „Rado sa stalo. Aj nabudúce.“, alebo „S láskou“, prípadne „Máš za čo.“ 🙂 . Hlavne dajte najavo, že poďakovanie prijímate.

Mňa na toto kedysi dávno upozornila jedna moja priateľka. Odvtedy si dávam pozor a naučila som sa odpovedať inak. Dnes už na ďakujem odpovedám niečo v zmysle „Rado sa stalo“, alebo „S láskou“ prípadne „Rada som to urobila“. Všetky tieto odpovede už nevysielajú, že mi dotyčný nemá za čo ďakovať. Práve naopak, hovorím nimi, že poďakovanie prijímam a že ma to teší.

Ak máte aj vy problém s prijímaním, skúste sa iba chvíľku počúvať. Čo odpovedáte vy? Aké energie vysielate do vesmíru? Je to ozaj iba maličkosť, ktorú dokážete zmeniť pomerne rýchlo. Na oplátku vám prinesie však oveľa viac.

Časom sa vám správna, pozitívna odpoveď stane tak zaužívanou, že bude pre vás automatická. A následne  si aj vo vnútri začnete uvedomovať, že poďakovanie si naozaj zaslúžite. Takže ho budete prijímať nielen slovami, i srdcom. Tým si vlastne budete uvedomovať svoju vlastnú hodnotu, budete si viac vážiť samých seba a svoju prácu. Porastiete sami pred sebou – vo vlastných očiach.

Pre tých, ktorí máte obzvlášť veľké problémy s prijímaním, ešte prikladám nejaké afirmácie, zamerané práve na to, aby podporili prijímanie:

Som otvorený/á a pripravený/á prijímať najvyššie dobro.

Som otvorený/á tvorivým energiám.

Som otvorený/á prijímať.

Som ochotný/á prijímať.

Som ochotný/á zmeniť sa a prijímať.

Prijímam s radosťou. Chválim vesmírny Zdroj.

Slovo ochotný je dosť podstatné. Afirmácie si hovorte nahlas, ideálne pred zrkadlom. A čím častejšie, tým lepšie. Ako presne sa robia a používajú afirmácie, opisujem vo svojom ebooku 4 zaručené metódy, ako si do svojho života pritiahnete svoju vysnenú realitu. Môžete si ho stiahnuť úplne zdarma.

S láskou,

Katka

Scroll to top