nevztah

„Mám taký vzťah – nevzťah…“

…oslovila ma klientka nedávno.

Často ma oslovia klienti s prosbou o pomoc vo vzťahoch. A keď sa ich pýtam na podrobnosti, odpovedia „no mám vlastne taký vzťah / nevzťah“. Zvyčajne sa to v ich živote opakuje stále dookola. Keď to skúmame podrobnejšie, zistíme, že podobné vzťahy mali už aj predtým.

Prečo si vlastne priťahujeme vzťahy, ktoré sú od začiatku nefunkčné? Pritom máme pocit, že chceme vzťah, že chceme pri sebe partnera, o ktorého sa môžeme oprieť, s ktorým môžeme rátať aj do budúcna. Ale zakaždým, keď sa ocitneme v ďalšom a ďalšom vzťahu, zistíme, že je to ako cez kopirák. Vždy je tam nejaký problém, prečo ten vzťah naozaj nefunguje a teda to vlastne ani vzťah nie je.

Vzťah, či nevzťah?

Prečo to tak je? Akoby nás niečo – nejaká vnútorná sila ťahala len do takých vzťahov, ktoré vzťahmi reálne nie sú.

Nedávno ma oslovila klientka s podobným problémom. Už nejaký čas sa doslova pláca vo vzťahu, ktorý tak v skutočnosti ani nemôže nazývať. Raz sú spolu, potom nie. Dokonca jeden druhého ani len nenazývajú partner / partnerka, či priateľ / priateľka. A ťahá sa to takto už pár rokov.

Podobný vzťah mala aj predtým. Stále nevedela, či vlastne sú s partnerom vo vzťahu, alebo nie, resp. čo to medzi nimi je. Oslovila ma s prosbou, že by tento svoj stav rada pochopila a ak by to bolo možné, aj vyčistila, pretože už je z neho celkom unavená. Sama vo vnútri totiž túžila po vzťahu – normálnom, ktorý aj niekam smeruje. Zvolili sme metódu čistenia a skúmania cez SRT.

Jedným z dôvodov môže byť naše hlboké – vnútorné, veľmi skryté a zároveň aj silné presvedčenie, že nemôžeme mať normálny vzťah. Možno sme si ho aj dokonca „zakázali“.

SRT je úžasné práve v tom, že dokáže nájsť aj takého hlboké a zabudnuté presvedčenia, sľuby, niekedy až prísahy, ktoré sme si kedysi dali, no v prítomnosti nás už obmedzujú. (Viac o SRT si prečítajte tu.)

Podobne to bolo aj s mojou spomínanou klientkou. Čistením a skúmaním pomocou SRT sme zistili, že ju v terajšom živote blokovali hlavne tri programy, ktoré si vytvorila ešte v detstve. Mala milujúceho otca, ktorého veľmi ľúbila. No bol chorý. Svojou chorobou žiaľ nechtiac ubližoval svojej žene a aj deťom. Moja klientka sa so svojím otcom „stotožnila“ – prevzala niektoré jeho negatívne vlastnosti. V dôsledku čoho sa pokladala za „nehodnú“ mať vzťah, alebo dokonca rodinu.

Preto si vytvorila ďalší program – silný ochranný múr. Možno si aj vo vnútri sama povedala, že ona takto žiť nebude, že nebude ubližovať. A to bol dôvod, prečo si priťahovala do svojho života vzťahy, ktoré vlastne nefungovali a teda z nich nič vážnejšie ani nemohlo vzniknúť a ona teda tak nemohla nikomu ublížiť.

Následne si vytvorila vnútorný konflikt. Pretože ona vedela (na vedomej úrovni), že by vzťah chcela, ale kedysi – ešte v detstve si ho zakázala, aby tak nemohla ubližovať svojim blízkym, ako to robil jej otec.

Všetky tieto obmedzujúce programy a presvedčenia boli pomocou SRT vyčistené. Ďalej bol prečistený aj jej vzťah s otcom a aj s mamou. Aj voči nim prechovávala hlboko v podvedomí hnev a výčitky, napriek tomu, že rodičov milovala. Odteraz ju už nebudú obmedzovať dávno zabudnuté programy, ktoré si tak dlho so sebou nosila 🙂 .

Ak máte podobný problém, ak aj vy vidíte vo svojich vzťahoch nejaký „vzorec“, je veľmi pravdepodobné, že máte aj vy vo vnútri nejaké presvedčenie, ktoré to spôsobuje. Alebo ste si možno niekedy v minulosti dali nejaký sľub a ten vás teraz zväzuje.

Všetko je to ale iba energia a viete sa jej zrieknuť aj sami. Pátrajte – skúmajte – stíšte sa na chvíľku do seba a pýtajte sa samých seba, kedy ste si niečo zakázali, sľúbili, kedy ste sami seba presvedčili, že niečo nemôžete, nezaslúžite si, alebo máte zakázané? A boli ste to skutočne vy, alebo niekto iný, kto bol ale vo vašom svete podstatný (rodič, učiteľ, starší súrodenec, akákoľvek iná autorita), kto vytvoril takéto presvedčenie, či zákaz? Vaša vnútorná múdrosť, vaša intuícia vás povedie. Všetky odpovede máme v sebe.
Ak to presvedčenie, či sľub nájdete, jednoducho ho odvolajte. Môžete použiť niečo v tomto zmysle:

„Zriekam sa tohto …. sľubu, tejto….. prísahy (môžete ho/ju konkrétne vymenovať). A zostávam teraz úplne otvorený/á každodennému vnútornému vedeniu a rozhodnutiam, ktoré sú pre moje najvyššie dobro tu a teraz. Som v poriadku taký/á, aký/á som, chválim Vesmírny Zdroj.“

Funguje to úplne rovnako, aj keď ide o presvedčenie, ktoré ste prijali od niekoho iného. Všetko je len energia a všetci sme slobodné duchovné bytosti. A ako takým nám nemôže nikto a nič ublížiť (iba my sami). Preto je na nás, či niečo prijmeme, alebo nie.

S láskou,
Katka

PS: Prečítajte si tiež článok s podobnou témou: Sľuby / Prísahy / Predsavzatia

 

Scroll to top