Cvičenie súcitu

Každá jedna emócia, ktorú prežívame, chce byť prijatá. Máme právo cítiť sa zle, smutno, či nahnevane, najmä ak prežívame ťažké obdobie či situáciu. Ak tak nerobíme, všetko, čo v sebe potláčame, rastie – veľakrát až do obludných rozmerov.

Cvičenie súcituČasto sa pokúšame naše prežívanie, našu aktuálnu, nepríjemnú skúsenosť zmeniť. Alebo sa jej aspoň bránime. Tým sa blokujeme, a často potom ani nevidíme riešenie, ktoré sa nám ponúka.

Už mnohokrát som pri regresných terapiách zažila, že sme celú regresiu venovali iba tomu, že klient vyplavoval nahromadené negatívne energie. A zvyčajne mal ešte aj výčitky, že ich vôbec pociťuje. Dovoliť si prijať takéto emócie a energie je pritom nesmierne dôležité pre zdravú sebalásku, a systematické životné šťastie.

Jednou z ciest, ako človek dokáže negatívne emócie prijať, a dovoliť im prejaviť sa, je súcit. Súcit znamená starostlivosť – iste ste už zažili, že súcit iného človeka vám uľavil v trápení. Môžete sa však naučiť prejaviť si súcit sám či sama sebe. Súcit voči nám samým nám pomôže v ťažkých chvíľach postarať sa o seba, aj keď sme úplne sami. Ak sa to naučíte, môžete po tomto nástroji siahnuť kedykoľvek; vždy ho máte so sebou a v sebe.

Tak, ako dokážete prejaviť súcit svojim blízkym, či zvieratám alebo iným bytostiam, prejavte ho teraz aj sebe. Doprajete si tak lásku, pochopenie a pozornosť. A to je niečo, čo každý z nás potrebuje.

Postarajte sa v ťažkých chvíľach o seba a ponúknite si pomocou tejto krátkej vedenej meditácie láskavosť a súcit.

Stiahnite si Cvičenie súcitu a postarajte sa tak o seba – s láskou, prijatím a porozumením.

 

Scroll to top